Mimari Çadırlar
Asma Germe Çadırlar

MELEK ÇADIR KİMDİR

Melek Çadır olarak, deneyimli kadromuz ve sektördeki 10 yılı geçen tecrübelerimizle çıktığımız bu yolda yaptığımız işi seviyor ve ne yaptığımızı bilerek emin adımlarla ilerliyoruz.


Hizmet alanlarımız;


-ETFE membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Teflon PTFE membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-PVC membran montajı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Motorlu kumaş sistemleri yapımı ve yıllık bakım hizmetleri.

-Metal ve kenet çatı yapımı ve montaj hizmetleri.


Asma germe yapılar betonun aksine basınca değil asimetrik çekme kuvvetiyle oluşan ön germe kuvvetine göre şekil (denge formu) alan hem taşıyıcı hem de örtü görevini gören hafif membranlar kullanılarak inşa edilir.

MELEK ÇADIR

Taşıyıcı sistemi sadece çekme kuvveti alan tekstil örtülerin (membran) ve/veya kabloların tamamen ya da kısmen kullanılması ile oluşturulan yapı sistemleridir.

Membran örtüler polyester ya da cam liflerinin dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaştır. Bu lifleri dış etkenlere karşı korumak ve kumaşa su/hava geçirmezliği sağlamak için liflerin üzerine PVC, PTFE ya da silikon malzemeleri ile kaplama uygulanır. Kullanılacak uygun kaplama malzemesi ile malzemenin ömrü 40 yıla kadar çıkabilmektedir.

Asma Germe yapıları bina girişlerinde ve bahçenizde estetik dekoratif alanlar oluşturmak içinde kullanabilirsiniz.

Üretim fonksiyonları için uygun bir yapı sistemi olan asma germe sistemlerinin kullanımı sanayi tesislerinde giderek yaygınlaşmaktadır. Asma-germe sistemler, taşıyıcı elemanları ankraj noktaları arasına asılı kablolar olan bir sistemdir. Eğri biçimlerin yarattığı strüktürel üstünlüklere ek olarak kabloların yalnızca çekme etkisinde olmaları asma sistemlerin büyük açılıkların kolon gerektirmeden geçilmesinde en etkili sistemlerden biri durumuna getirmektedir.

Branda Özellikleri


650 gr pvs polyester branda

680 gr pvs polyester branda

720 gr pvs polyester branda

900 gr pvs polyester branda

1050 gr pvs polyester branda

1350 gr pvs polyester branda

1550 gr pvs polyester branda


Su geçirmez alev yürütmez özeligine sahip kumaş kalitesine göre dayanıklılık süresi fazla olan her bütçeye her işe uygun kumaş bradan özelikleri ile siz degerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz